„Je SSL certifikát důležitý? Potřebuji SSL?“ To je podobné, jako kdybyste se v posledních deseti letech ptali: „Musím si za jízdy zapnout bezpečnostní pás?“. Jasně, že „ANO“! Jde to i bez toho, ale hodně riskujete. A vlastně za to i platíte pokuty. Prostě, pokud provozujete v roce 2021 web nebo blog, potřebujete SSL. Certifikát SSL už není luxusem. V dnešní době je to nezbytnost.

Zde je pět hlavních výhod používání certifikátu SSL

1. SSL chrání data

Základní funkcí certifikátu SSL je ochrana komunikace mezi serverem a klientem. Při instalaci SSL je každý bit informací šifrován. Laicky řečeno, data jsou uzamčena a lze je odemknout pouze zamýšleným příjemcem (prohlížečem nebo serverem), protože nikdo jiný nemůže mít klíč k jejich otevření. Při práci s citlivými údaji, jako jsou ID, hesla, čísla kreditních karet atd., Vám SSL pomáhá chránit se před armádou hackerů a skimmerů.

 

2. SSL potvrzuje vaši identitu

Druhým primárním úkolem certifikátu SSL je poskytnout ověřování na webu. Ověření identity je jedním z nejdůležitějších aspektů, pokud jde o zabezpečení webu. Není pochyb o tom, že internet stále více klame. Vyskytly se případy, kdy lidé na falešných webech ztratili tisíce dolarů. A právě zde vstupuje do hry certifikát SSL.

Chcete-li nainstalovat certifikát SSL, musíte projít procesem ověření nastaveným nezávislou třetí stranou zvanou Certifikační autorita (CA). V závislosti na typu certifikátu CA ověří totožnost vás a vaší organizace. Jakmile prokážete svou identitu, váš web získá indikátory důvěry zaručující vaši integritu.

Takové ověření zajistí, že žádný podvodník nevytvoří falešný web, který předstírá, že je váš. Z technického hlediska se tomu říká phishing. SSL tedy pomáhá uživatelům přejít na váš skutečný web, chrání je před podvody a zvyšuje vaši kredibilitu.

Reporty z webu jednoduše – II.

3. Lepší hodnocení vyhledávačů

V roce 2014 společnost Google provedla změny ve svém algoritmu, aby byly více hodnocený ve vyhledávačích webové stránky s povoleným HTTPS. To bylo patrné v různých studiích prováděných odborníky na SEO z celého světa.

Možná na vás první dva body dojem neudělali. Pokud jste ale na našem webu, patrně vás zajímá zlepšování výkonnosti obchodu a marketingu. A kdo by nechtěl být na první stránce Google, že? Takže pro mnoho „markeťáků“ je tento bod prvotním důvodem, aby si SSL certifikaci pro svůj web zařídili.

 

4. SSL je jednou z podmínek pro platební bránu na vašem webu

Pokud přijímáte online platby, musíte vědět něco o požadavcích PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Abyste mohli přijímat online platby, musí váš web vyhovovat standardu PCI. Mít nainstalovaný certifikát SSL je jedním z 12 hlavních požadavků stanovených průmyslem platebních karet (PCI). Prostě, eshop bez certifikátu už nebude fungovat.

 

5. Nemít SSL je od roku 2018 stigma

V roce 2018 se společnost Google rozhodla označit weby, které na svých webových stránkách nemají nainstalovaný certifikát SSL / TLS. Všechny populární webové prohlížeče, jako je Google Chrome, Firefox Mozilla apod., tyto weby „penalizují“ varovnou zprávou „Není zabezpečeno“ na liště URL. A kdo by chtěl chodit na web, který má před URL napsáno takovou zprávu?

Foto: Austin Distel

Petr Chaloupka
Tel.: +420 777 587 024
Email: petr@leadmachine.cz