Ať už máte ve firmě jednoduché či složité projekty, je důležité vědět, v jaké jste právě fázi a kdo má co na starost. Může se stát, že třeba kvůli dovolené jednoho zaměstnance se zapomene na jeden úkol a zakázka se tak dostane buď do skluzu, nebo se v horším případě vyrobí zmetek.

 

Jeden systém pro všechny

Systém projektového řízení Vám pomůže tyto chyby eliminovat. Opět je na trhu mnoho řešení, buď specializovaných jednoúčelových, nebo komplexních firemních systémů. Jak jsme již psali v dřívějším článku, preferujeme komplexní systém, který budou používat všichni zaměstnanci od obchodníků po výrobu. Obchodník tak může i po úspěšně uzavřeném obchodu sledovat, v jakém stavu se projekt nachází a udržovat tak svého zákazníka průběžně v obraze. Tím buduje dobré jméno firmy a zajišťuje spokojenost zákazníka. Výroba naopak může z historie obchodní komunikace zjistit některé detaily, kvůli kterým by jinak musela kontaktovat obchodníka či rovnou zákazníka.

 

Naplánujte zakázku za pár minut

Aby byl systém spolehlivý, je důležité si připravit šablony projektů, které ve firmě realizujete. Tato šablona může obsahovat produkty, které pro daný typ projektu potřebujete, hlavně však všechny úkoly, které mají Vaši zaměstnanci splnit. Optimálně i s návaznostmi, tedy aby například objednání zboží proběhlo až po finálním podpisu smlouvy, nebo aby výroba dostala pokyn až po naskladnění objednaného zboží. Na to jsou některé softwary připraveny a umí naplánovat úkoly už na začátku tak, že jeden úkol se spustí až po označení předchozího jako splněného. Takovouto šablonu pak využijete u všech zakázek stejného nebo podobného typu, upravíte případné nuance a celý projekt máte naplánovaný za pár minut. Úkoly se budou spouštět automaticky, vy jen hlídáte, zda je Vaši zaměstnanci plní v termínu.

 

Průběžný přehled o zisku

V průběhu zakázky je také důležité vědět, zda Vám vychází finančně. Vystavili jste zálohovou fakturu a průběžně platíte faktury Vašim dodavatelům či externistům. Je tedy dobré si občas v zakázce zkontrolovat, jaký je aktuální zisk či ztráta. I toto Vám některé systémy nabídnou, zeptejte se na to.

 

Přehled o zakázkách kdekoliv

Toto vše navíc můžete hlídat odkudkoliv, pokud si zvolíte online systém jako je například FLOWii. Jednoduše se přihlásíte přes notebook či mobilní telefon a vidíte, v jakém stavu jsou Vaše zakázky a zda se úkoly daří plnit v termínu.

Řešíte-li aktuálně, že chcete mít kompletní přehled o Vašich zakázkách, kontaktujte nás! Rádi Vám představíme firemní systém FLOWii při online schůzce, kde zjistíte, zda je to vhodný systém pro Vás, nebo si vyzkoušejte všechny funkce FLOWii na 30 dní zdarma.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Video o zakázkách ve FLOWii

 

Stanislav Jarolímek
Email: stanislav@leadmachine.cz