Dnes se budeme ve FLOWii věnovat vašim existujícím i potenciálním zákazníkům a dodavatelům. Pro většinu z nás je to hodně důležitá část podnikání a centrum jakéhokoli informačního systému. Je to logické, protože informace o zákaznících mají přesah do všech další oblasti agendy podnikání – obchodních případů, zakázek, fakturace. Když se o data v kontaktech nebudete starat, budou vám komplikovat život na mnoha dalších místech.

Podívejte se také na naše FLOWii videa

Takto vypadá seznam zákazníků, potenciálních zákazníků a dodavatelů. FLOWii je všechny shrnuje do jedné tabulky Partneři, kde si je rozlišujete a filtrujete Typem partnera. Ten si můžete vybrat ve svých Pohledech, které jsou v aplikaci přednastavené.

FLOWii - Partneři - základní okno správy zákazníků a dodavatelů

Vytvoření nového kontaktu

Založení nového zákazníka nebo dodavatele je ve FLOWii velmi jednoduché. Aplikace FLOWii je napojena na registr firem a podnikatelů, takže když zadáte jméno firmy nebo soukromého podnikatele, a kliknete na lupu pro vyhledání, aplikace vám nabídne seznam firem i OSVČ podnikatelů, s podobným názvem. Zvolená společnost se propíše do systému včetně adresy a IČ.

FLOWii - CRM - Založení zákazníka

My také doporučuje svým klientům, aby si u svých partnerů založili i číslo účtu. A třeba nastavili vlastní splatnost, pokud délka nastavené splatnosti u tohoto partnera nevyhovuje. Obě informace se potom automaticky využijí při vystavení a platbě faktur. Pokud jste si vytvořili více kontaktů u jedné společnosti, je vhodné nastavit Hlavní kontaktní osobu. Její emailová adresa je potom prioritně používaná pro odeslání mailů. Například email s fakturami.

Jak si při podnikání hlídat příjmy a výdaje

Už jsme se zmiňovali o tom, že v seznamu partnerů si můžete vybrat, zda chcete zobrazit zákazníky, potenciální zákazníky nebo dodavatele. Pokud ale hledáte konkrétní firmu a váš seznam partnerů je dlouhý, můžete si firmu samozřejmě vyhledat. Případně využít další filtry a pohledy, aby se vám zobrazilo, jenom to co potřebujete.

FLOWii - zákazníky lze filtrovat podle různých kritérií

Import dat

Pokud jste se rozhodli přejít na FLOWii z jiného systému, nebo máte své kontakty zatím v Excelu, nebude se vám chtít zadávat každý kontakt ručně. Proto je výhodné využít možnost importu externí databáze. A všechny kontaktu z Excelu naimportujete do FLOWii pomoci několika kroků

FLOWii - import dat z jiných systémů

A poslední věc, kterou bychom chtěli v tomto článku zmínit, je možnost hromadné změny některých atributů. Například, když potřebujete předat vlastnictví několika zákazníků svému kolegovi. V takové případě vyberete firmy, kterých se to týká, a volíte Hromadný kontakt.

FLOWii - hormadné změny vlastníka u více kontaktů

Více informací o FLOWii najdete zde.

Foto: Jennifer Pallian

Petr Chaloupka
Tel.: +420 777 587 024
Email: petr@leadmachine.cz