Minule jsem se soustředil v aplikaci FLOWii na modul Fakturace. Dnes si ukážeme další zajímavou část FLOWii.

Příjmy a výdaje

Jednou z věcí, co bych tady chtěl zdůraznit, je propojení mezi jednotlivými částmi aplikace. Například, když propojíte FLOWii s vašim firemním účtem, tedy ve svém internetovém bankovnictví nastavíte, aby vám posílal email o každé změně na účtu, zapíše se vám každý pohyb na účtu do tabulky příjmu a výdajů ve FLOWii. A co je hlavní, tabulka příjmů a výdajů je propojena s Fakturací.

Podívejte se také na naše FLOWii videa

Pokud máte vytvořenou fakturu (jedno, jestli vystavenou nebo přijatou), tak se daná položka spáruje automaticky s touto fakturou na základě variabilního symbolu. Že se vám nechce nikde kontrolovat variabilní symbol? Nemusíte. Při zadávání faktury vznikne automaticky z čísla faktury, a do tabulky Příjmů a výdajů se dostane emailem z banky.

FLOWii - Oznámení o příchozím emailu při změně na účtu
FLOWii – Oznámení o příchozím emailu při změně na účtu
Ve FLOWii se vám příjmy a výdaje spáruji s konkrétní fakturou
Ve FLOWii se vám příjmy a výdaje spáruji s konkrétní fakturou

Tím máte neustálý přehled o zaplacených fakturách a fakturách po splatnosti a podobně. Položky, které nemají fakturu (například mzdy nebo DPH) si můžete editovat a přidat vlastní komentář. A samozřejmě můžete položky výdajů nebo příjmů vytvářet ručně sami. Ale za normálních okolností nebudete mít k tomu důvod.

Správa faktur zdarma

Upravte si zobrazení díky vestavěným filtrům

U příjmu a výdajů bych také rád upozornil na možnosti filtrování. To je i v jiný částech FLOWii, ale zde ho určitě využije. Chcete mít zobrazená položky jenom za tento rok, nebo za určitý měsíc? Chcete výběr pouze nákladové položky, nebo výdaje pouze pro konkrétní kategorii? Filtry ve FLOWii jsou velmi flexibilní, takže si nastavíte, co potřebujete.

FLOWii - Filtry v modulu Příjmy a Výdaje
FLOWii – Výřez filtrů v modulu Příjmy a Výdaje

Pokud nechcete tyto filtry nastavovat pokaždé znovu, vytvořte si svůj vlastní Pohled.

FLOWii - uložení vlastního pohledu
FLOWii – uložení vlastního pohledu

 

Výběr různých pohledů ve FLOWii

Mít všechno pod kontrolou

Poslední věc, kterou bych chtěl zmínit, jsou Přehledy. I tuto funkci najdete ve více částech FLOWii. Tak proč si ji neukázat tady, v článku o Financích. Obrazovka grafických přehledů vám nabízí vývoj financí za určité období, a dále Příjmy nebo Výdaje po kategoriích. Někdy se hodí více mít zobrazený celkový pohled, někdy vývoj v čase. Navíc i zde si můžete filtrovat a zobrazit si například pouze příjmy od jednoho partnera, náklady na jedno středisko nebo zakázku.

 

Ukázka přehledu příjmů ve FLOWii
Ukázka přehledu příjmů ve FLOWii

Tak, a to je pro dnešek vše.

Pokud vás FLOWii zaujalo, podívejte se na souhrn funkcí a vlastností

 

Foto: Logan Weaver

Petr Chaloupka
Tel.: +420 777 587 024
Email: petr@leadmachine.cz