Už několikrát jsme zde zmiňovali důležitost kvalitních dat, postupů a nástrojů pro řízení firmy jejich obchodů i marketingových kampaní. Jedním z takových nástrojů je aplikace Flowii, které se budeme v nové sérii věnovat.

Flowii je vlastně takový „mini podnikový“ systém nebo spíše aplikace na Cloudu, která všem podnikatelům a menším firmám pomáhá dostat podnikání pod kontrolu. Nabízí toho hodně a není možné vše popsat v jednom příspěvku. Proto si vždy vybereme nějakou oblast. Dnes vám chci představit Fakturaci.

Prostředí fakturace ve Flowii

Fakturace

Proč začínám Fakturací? Protože tento modul je zdarma pro neomezené používání. Je to jedna z prvních věcí, co mě na Flowii zaujala. Do té doby jsem hlídal faktury v Excelu a samozřejmě, jako většina ostatních, jsem během roku minimálně jednu fakturu vůbec nevystavil, u jedné faktury neuhlídal splatnost a v jednom případě použil dvakrát stejné číslo faktury. Pokud se v tomto poznáváte, tak určitě čtěte dál, protože to se vám s Fakturaci od Flowii prakticky nemůže stát. Tento modul agendu faktur co nejvíce automatizuje. Pokud máte založeného partnera a položky svých produktů nebo služeb (ukážeme si někdy příště), je příprava faktury a odeslání otázka několika sekund. I díky tomu, že fakturu, kterou máte v systému můžete kdykoli převést do PDF nebo rovnou poslat klientovi.

 


Nechcete čekat na další článek o této aplikaci? Podívejte se na další funkcionalitu v sekci Flowii.


 

Aplikace vás pomocí semaforku upozorňuje, zda je faktura před splatnosti, zaplacená, nebo po splatnosti. A to samé samozřejmě i přijatých faktur. Pokud si chcete usnadnit život, tak nastavíte ve svém bankovním účtu posílání informaci o změnách na účtu do Flowii a každá příchozí i odchozí platba se přes variabilní číslo spáruje se záznamem v modulu Fakturace. Tím se automaticky změní u faktury semaforek z faktury třeba po splatnosti na zaplacenou ????. Samozřejmě se Flowii nepokouší nahradit plnohodnotné účetní systémy, který by řešil třeba i mzdy, ale zrovna mě to nevadí. Naše paní účetní používá systém Pohoda, ve kterém řeší naše mzdy a Flowii umožňuje propojení s účetní systémem Pohoda pomocí exportu. Takže já si ve Flowii řeším všechny faktury a jednou měsíčně exportuju vše paní účetní na sdílený složku na Cloudu. A znovu připomínám – to vše je ZDARMA!

Fakturace ve Flowii – všimněte si, že aplikace vás informuje, které faktury jste odeslali ze systému a zda ten email někdo otevřel.

Příště se ještě k Fakturaci vrátím. Podíváme se, co všechno je možné v modulu Fakturace správovat. Uvidíte, jak si můžeme filtrovat podle radosti. A jak je Fakturace propojena se správou příjmu a výdajů. A taky bych nechtěl zapomenout na možnost grafických reportů.
Pokud byste si sami chtěli vyzkoušet Flowii, zaregistrujte se na stránkách výrobce.

A my jsme vám samozřejmě rádi kdykoli pomůžeme s nastavením.

 

Foto: Campaign Creators

Petr Chaloupka
Tel.: +420 777 587 024
Email: petr@leadmachine.cz