V nedávné době jsme zažili situaci, kterou nikdo nečekal a nepředvídal. Firmám bylo nařízeno státem, že kdo může pracovat z domova, tak musí. Velké nadnárodní firmy toto obvykle měli vyřešené, nebo jejich IT oddělení rychle našlo cestu, jak umožnit zaměstnancům práci z domova. Co ale menší firmy? Pokud vůbec nějaký systém mají, obvykle je v lokální síti, nebo dokonce mají data jen v excelu na sdíleném disku, kam buď přistupují jen ve firmě, nebo je otevřen pro přístup z internetu, a tedy vystaven potenciálním hrozbám útoků. VPN byste často hledali marně…

S online systémy můžete pracovat odkudkoliv. Nezáleží na tom, jestli jste v kanceláři, doma, nebo třeba na chatě. Pokud Vám to umožní pracovní náplň, stačí jen internetové připojení a můžete plnohodnotně pracovat. Můžete se přihlásit do docházky a ihned začít na přiděleném úkolu. Máte k dispozici kompletní adresář kontaktů se všemi poznámkami, seznam obchodních případů, zakázek, a hlavně vždy vše aktuální. Dotaz na skladové zásoby některého z Vašich produktů tedy odbavíte i od kávy pod slunečníkem na Vaší zahradě.

Neztraťte zákazníka kvůli nepřítomnosti v kanceláři

Pojďme si ukázat příklad, při kterém Vám online firemní systém vytrhne trn z paty. Jeden z obchodníků je na dovolené bez signálu, Vy ho z domova zastupujete. Volá Vám jeden z jeho zákazníků, že stále nedostal nabídku. Co teď? Kolegovi se nedovoláte, o tomto obchodě nic nevíte. Má-li všechny podklady u sebe v notebooku, zákazníkovi nepomůžete a v horším případě ztratíte byznys. Pokud však Vaše firma používá online systém, snadno si vyhledáte kolegův obchodní případ, kde bude zákazníkova poptávka a kolegovy poznámky a můžete ho plnohodnotně zastoupit. Zákazník dostane nabídku a obchod tak neztratíte kvůli tomu, že nejste v kanceláři.

 

Spokojení zaměstnanci pracují lépe

Jistě, někteří zaměstnanci do kanceláře nebo do dílny musí, s tím Vám ani sebelepší firemní systém nepomůže. Proč však neumožnit některým obchodně-administrativním pracovníkům pracovat z jejich oblíbeného místa? Nucený home office ukázal, že spousta práce udělat lze opravdu odkudkoliv, zaměstnanci si toho váží a často pracují víc, než by tomu bylo v kanceláři. A vy jako majitel firmy máte přístup ke všem aktuálním firemním datům, i když jste třeba na služební cestě.

 

Máme pro Vás řešení

V naší společnosti jsme vsadili na FLOWii a stali jsme se jejich partnery, proto pokud něco podobného právě řešíte, ozvěte se nám. FLOWii je komplexní firemní systém, který pokryje kompletní provoz Vaší firmy a Vaši zaměstnanci mohou pracovat opravdu odkudkoliv, kde se připojí k internetu.

Rádi Vám FLOWii představíme při online prezentaci, dejte nám vědět a domluvíme si termín. Nebo si ho vyzkoušejte na 30 dní zdarma a zjistěte, zda Vám bude vyhovovat.

Video o FLOWii

 

Stanislav Jarolímek
Email: stanislav@leadmachine.cz