Specializované programy na řízení projektu se většinou zaměřují na konkrétní obor a nejsou příliš použitelné univerzálně. Pokud hledáte cestu, jak získat kontrolu nad zakázkami, je FLOWii ta správná aplikace. Jestliže potřebujete rozdělit úkoly do fází a na několik činností; nebo chcete delegovat jednotlivé úkoly na různé zaměstnance a spouštět je postupně po dokončení předchozího úkolu, tak je aplikace FLOWii ten správný nástroj.

Stejně jako u jiných činností ve FLOWii, i pro Zakázky najdete v aplikaci samostatnou tabulku, kde můžete zakázky filtrovat podle libosti. Třeba podle zákazníka, vlastníka nebo vlastní kategorie. A stejně, jako jinde, si můžete vytvářet vlastní pohledy s často využívanými filtry.

FLOWii - vytvoření nové zakázky

Zakázka vzniká často na základě úspěšné obchodní nabídky. Proto doporučujeme, vždy založit z úspěšného obchodního případu nebo zpětně přiřadit k zakázce i Obchodní případ a zákazníka.

Mít své obchodní kontakty v pořádku

Naši klienti také často využívají rozdělení podle typu zakázky. Většinou zde mají vypsané typy produktů nebo typy služeb. Ty se hodí, pokud potřebuje například nastavit filtr a zobrazit v seznamu jenom jeden typ zakázky. A samozřejmě je to výhodné pro přehledy. Třeba, když na konci roku chcete zjistit, jaký typ zakázek byl nejčastější nebo nejúspěšnější.

FLOWii - kategorizace zakázek pro vlastních typů

Pokud máte definované nějaké produkty nebo služby, je možné si je k zakázce přiřadit. Zvláště u produktů je to důležité, protože se vám tím zablokují na skladu a zároveň se vám započítají do finanční bilance zakázky.

FLOWii - k zakázce si můžete přiřadit i služby nebo produkty

Bilanci zakázky najdete v záložce Finance. Sem patří všechny příjmy a výdaje s touto zakázkou spojené. Tedy na jedná straně náklady na materiál, nakoupené položky a mzdy, a na straně druhé vystavené faktury. Takže po dokončení zakázky okamžitě vidíte, zda a jak byla zakázka zisková.

FLOWii - Příjmy a výdaje k jedné zakázce

Všechny vzniklé dokumenty (faktury, objednávky výdejky), které mají u sebe uvedenou tuto zakázku lze potom snadno dohledat v jednom souhrnu u zakázky.

FLOWii - souhrn dokumentů k jedné zakázce

A to je pro dnešek všechno. Příště se v pokračování podíváme na to, jak využívat v zakázkách úkoly, a jak je skládat do procesů. Případně, jak si z nich vytvořit šablony pro opakované použití.

 

Více informací o FLOWii najdete zde.

Foto: Octavian Dan

Petr Chaloupka
Tel.: +420 777 587 024
Email: petr@leadmachine.cz