Dlouhodobě chceme naše klienty podporovat v oblasti obchodu a marketingu. A Corpis Maps je výborný analytický nástroj, díky kterému pomáháme vedení a obchodu společností, udělat si lepší představu o situaci a zlepšit své výsledky.

Corpis Maps vám dokáže vizuálně prezentovat potenciál vašeho trhu. Najít silné a slabé stránky obchodního týmu díky analýze rozložení obchodních případů a zakázek. A můžete je třeba využít i pro analýzu rozložení konkurence. Pojďme se na to podívat detailněji.

Jaký smysl má individuální obchodní cíl?

Corpis Maps vás mohou přiblížit ke kýženému cíli

Jak zvýšit efektivitu týmu

V Corpis Maps jasně uvidíte, zda je váš obchodní tým aktivní po celém obchodním regionu rovnoměrně. Máte někde oblast bez pokrytí? Na mapě to uvidíte okamžitě. Díky tomu můžete vyhodnotit chování obchodního týmu jako celku i chování jednotlivých obchodníků. Některý se může zaměřovat pouze velká města, jiný jezdí pouze v okolí svého bydliště.

Teprve, když si toto vizualizujete na mapě, je to vše rychle průkazné. A možná zjistíte, že potřebujete úplně jiného obchodníka na druhé straně republiky.

 

Corpis maps - příklad analýzy obchodních aktivit

Jak zjistit obchodní potenciál

Jedna věc je získat obchodní data formou nákupu externí databáze, nebo telemarketingovou kampaní, druhá věc je vědět, jak jsou tito zákazníci rozmístěni.

Corpis Maps vám umožní lépe poznat vybraný trh. Můžete si vizualizovat vybrané segmenty zákazníků i potenciálních zákazníků. Díky takovýmto mapám ihned vidíte, jak velkou skupinu už máte opravdu zmapovanou, a u které máte minimum informací. Corpis Maps jsou ideálním nástrojem při plánování, do jakého regionu zamířit.

Corpis Maps- příklad analýzy potenciálu trhu

Práce s mapami je jednoduchá a bezpečná

Pokud máte dobrou databázi, není problém si vytvořit vlastní analytickou mapu. Dodavatele potřebuje pouze k převodu adresy na geolokační body a v případě, kdy potřebujete jiné rozdělení obchodních regionu, než kraje a okresy. Vlastní aktualizace dat a využívání dat zabere jen minimum času.

A nemusíte se bát ani o bezpečnost dat. Ty totiž vždy zůstávají u vás a ani vývojář se k datům nedostane.

 

Grafika a vizualizace: Corpis Maps

Petr Chaloupka
Tel.: +420 777 587 024
Email: petr@leadmachine.cz