V novém roce máme ve FLOWii další novinky, které Vám usnadní život. Nově můžete ve FLOWii vytvářet SEPA platební příkazy, dále se zjednodušilo manuální párování příjmu či výdaje s fakturou, zrychlilo se načítání nástěnky pro uživatele s mnoha záznamy a v neposlední řadě se rozšířila API dokumentace pro modul Finance (Příjmy a výdaje) a také pro záložku Zboží a služby.

Přehledně se na první dvě novinky podívejte v našem videu, kde Vám ukážeme, jak na to.

Co je SEPA platba a jak ji vytvořit ve FLOWii

SEPA platba je bezhotovostní platba v Eurech prováděná v rámci zemí SEPA (Single Europe Payment Area). Tato platba je připsána na účet příjemce následující pracovní den po odeslání platby z vašeho účtu. Ať už takovou platbu v Eurech zašlete v rámci České republiky nebo například do Německa či na Slovensko, platí pro ně stejné podmínky. To zahrnuje jak jednorázové úhrady, tak i pravidelné platby, jako jsou trvalé příkazy nebo přímé platby.

SEPA příkaz k úhradě můžete vytvořit přímo ve FLOWii. Stačí vyfiltrovat neuhrazené přijaté faktury v Eurech a poté kliknout na Export SEPA platebního příkazu. FLOWii vytvoří XML soubor, který můžete snadno importovat do internetového bankovnictví, kam se Vám automaticky nahrají veškeré platební údaje o přijatých fakturách.

Výhodou této nové funkce je, že kromě hromadného nahrání plateb do internetového bankovnictví, čímž šetříte svůj čas, také snižujete riziko chyb.

Fulltextové vyhledávání dokumentů pro manuální párování plateb

V modulu Finance jsme upravili fulltextové vyhledávání faktur při ručním párování plateb s doklady. Tato úprava byla nezbytná pro urychlení načítání dat. Po kliknutí na „Spárovat s fakturou“ do fulltextového vyhledávače zadáte číslo dokumentu a příjem nebo výdaj spárujete.

Zrychlení načítání nástěnky

Urychlili jsme načítání nástěnky. Tuto změnu pocítí zejména uživatelé, kteří mají ve FLOWii desítky tisíc záznamů. Rychlost nástěnky již není ovlivněna větším počtem záznamů, vždy se načte příjemně rychle.

Rozšíření API dokumentace

Opět jsme rozšířili přístup k informacím ve FLOWii. V dokumentaci API najdete přístup do modulu Finance (Příjmy a výdaje), stejně jako přístup k přílohám v záložce Zboží a služby.

 

Novinky Leden 2022 - video

 

Stanislav Jarolímek
Email: stanislav@leadmachine.cz