Na trhu je mnoho systémů pro řízení vztahů se zákazníky (tzv. CRM), podnikových systémů pro plánování zdrojů (tzv. ERP), projektově zaměřených systémů a účetních programů pro firmy. Některé v sobě mají vše výše zmíněné integrované, některé jsou naopak úzce zaměřené jen na jednu oblast. Každá firma, ať už podle své velikosti, nebo povahy podnikání, potřebuje něco trochu jiného.

Velké firmy

Pokud jste velká firma, pravděpodobně řešíte program, který obsahuje vše. Pokud jste se rozhodli neinvestovat velké peníze do takového řešení, je možné, že máte oddělené aplikace CRM, ERP i účetnictví a projektový management. Z osobní zkušenosti však vím, že mnoho „projekťáků“ se do CRM ani nepodívá, řeší si průběh projektu v projektovém softwaru a v CRM o tom není ani zmínka. Obchodníci v některých firmách nemají pro jistotu do projektových systémů ani přístup. Toto samozřejmě není pravidlem, ale děje se to.

Menší firmy

Menší firmy pak mají často outsourcované účetnictví, nepotřebují tedy účetní software, stačí možnost exportu dat. Zároveň ale mají více uživatelů a hodně projektů, je tedy dobré mít vše pohromadě a podle pracovních rolí mít přístup do příslušných sekcí softwaru. Obchodníci pracují primárně s CRM, mohou však nahlédnout, co se pro zákazníka historicky dělalo a podle toho s ním pracovat. Stejně tak projektový manažer primárně pracuje s běžícími projekty v příslušné sekci, uvidí však kompletní historii komunikace se zákazníkem, co jste mu nabízeli nebo fakturovali.

Řešení

Ideální je tedy kombinace CRM, ERP i projektového systému za rozumné a jasné náklady. Už v minulém článku jsme říkali, že jsme jednoznačně pro online řešení, které má oproti desktopové aplikaci spoustu výhod. Podle těchto kritérií jsme si zvolili online systém FLOWii, který je propracovaný ve všech zmíněných rolích, má jasné náklady na uživatele, které se navíc počítají jen podle toho, co daný uživatel opravdu potřebuje.

Máte-li zájem, rádi Vám FLOWii představíme při online prezentaci a můžete si pak všechny jeho funkce vyzkoušet na 30 dní zdarma, abyste zjistili, zda je vhodný i pro Vaše podnikání.

Stanislav Jarolímek
Email: stanislav@leadmachine.cz